SEZON 2016/2017!‎ > ‎

HYDROSTAR mistrzem po raz piąty.

opublikowane: 24 kwi 2017, 01:14 przez RNBA RADOM
Mecz finałowy z początku nie zapowiadał takich emocji w końcówce spotkania jakie mieliśmy okazję oglądać. W pierwszej kwarcie zaczyna rysować się przewaga drużyny Rosa Ataf, która celnymi trójkami i skutecznymi akcjami z pomalowanego wychodzi na wyraźne prowadzenie. Na koniec pierwszej kwarty na tablicy wyników widzimy 18:29 dla Rosy.
Początek drugiej kwarty również należy do Rosy która chyba znalazła sposób na Hydrostar i szybko powiększa swoją przewagę do 17 punktów. HYDROSTAR szukając sposobu na walkę z Rosą zmienia obronę na strefową i zaczyna mozolnie odrabiać straty. Na półmetku spotkania mamy wynik 42:45 dla Rosy. Wygląda na to, że wynik spotkanie nie jest jeszcze przesądzony. W trzeciej kwarcie Rosa kontroluje spotkanie i w końcówce powiększa swoją przewagę ponownie do dwucyfrowej. 12 punktowa przewaga to niezła zaliczka na początku 4 kwarty.
W czwartej kwarcie widzimy mobilizację obu drużyn. Przez 5 minut walka toczy się punkt za punkt jednocześnie Hydrostar nieznacznie odrabia straty. Na 4.5 minuty przed końcem Rosa niestety przestaje trafiać i popełnia kilka strat co bezlitośnie wykorzystuje Hyrdrostar i na 2 minuty przed końcem wychodzi na prowadzenie. Rosa bierze czas. Przez kolejną minutę Rosa nie jest w stanie znaleźć sposobu na pokonanie obrony przeciwnika ale na 40 sekund przed końcem spotkania celnie za 3 trafia Kardaś i w kolejnej akcji 2 pkt. dokłada Przemek Kogut. Na 18 sekund przed zakończeniem mamy remis! Walka o zwycięstwo toczyły się do ostatnich sekund. Swoją ostatnią akcję dobrze wykorzystuje HYDROSTAR grając długą akcję i kończąc celnym rzutem za 2pkt. Roberta Janusza. To jednak jeszcze nie koniec bo na tablicy widzimy jeszcze 1.2 sekundy do końca meczu. RRosa ponownie bierze czas. Po wznowieniu gry i świetnie zorganizowanej akcji Michał Wolczyk ma jeszcze szansę doprowadzić do dogrywki ale pudłuje spod kosza i mecz kończy się wynikiem 83:81 dla HYDROSTAR-u.
Tym samym HYDROSTAR na stałe wpisuje się w historię ligi amatorskiej w Radomiu jako jedyna drużyna która przez 5 kolejnych sezonów pozostaje na najwyższym miejscu podium.

Obu drużynom dziękujemy za stworzenie świetnego widowiska, mnóstwa emocji oraz walki do ostatnich sekund.

HYDROSTAR 83 : 81 ROSA ATAF

Zapraszamy do obejrzenia galerii ze finałowych spotkań autorstwa Dariusza Janasa:

Poniżej zdjęcia zespołów uczestniczących w finałach oraz porównanie statystyk tych zespołów.