SEZON 2016/2017!‎ > ‎

XXI edycję czas zacząć!

opublikowane: 12 paź 2016, 16:06 przez grygur93
   Wracamy do gry! Już w najbliższą niedzielę rozpocznie się 1 kolejka Radomskiego Nurtu Basketu Amatorskiego. Jest to już 21 sezon rozgrywek, które zapoczątkował i prowadzi po dziś dzień Ignacy Suwała. Poprzedni sezon, czyli XX edycja była wyjątkowa z wielu względów. Zarówno gra jak i organizacja rozgrywek została przeniesiona na znacznie wyższy poziom. Szczególnie ta druga dała o sobie znać w dobie internetu i szybkiego przekazu informacji. Telewizja, fotorelacje, wywiady, statystyki online czy mecze w serwisie YouTube to tylko część atrakcji, które wyznaczają standard ligi na wysokim poziomie. Miejmy nadzieję, iż będzie to równie udane przedsięwzięcie, a może i lepsze, bowiem sezon zapowiada się równie ciekawie. 

Wine Market & Greg-Fin  - Rosa Ataf

   Mocny mecz inaugurujący ligę w sezonie 16/17! Spotkanie 3 z 4 drużyną ostatniego sezonu musi być ciekawym widowiskiem. Wine Market & Greg-Fin był bardzo aktywny w pozyskiwaniu nowych zawodników, szukając wzmocnień przy jednoczesnym zachowaniu trzonu drużyny. Rosa-Ataf ma za to wiele znanych nazwisk, które prezentują bardzo dobry poziom. W poprzednim sezonie Wine Market zawsze potrafił znaleźć sposób na tę drużynę ogrywając ją trzykrotnie. Obydwa zespoły są jednak zupełnie inne kadrowo. To musi być dobry mecz!


Kottrans - Bubble Barman

   Wicemistrz ligi zacznie rozgrywki od starcia z nową ekipą. Bubble Barman na początku będzie dla nas zagadką. Gra tam wielu zdolnych, a przede wszystkim młodych graczy , którzy "otarli się" o prawdziwą koszykówkę. Barmani nie są bez szans jednak już w 1 kolejce czeka ich starcie z 2 drużyną poprzedniego sezonu, która nie raz już dominowała nad przeciwnikami. Bez wątpienia Kottrans będzie walczył o najwyższe laury w tym sezonie. Liczmy więc na ciekawy mecz.


Akademia Rosa 00 - Chicago Bols%

   To spotkanie zapowiada się niezwykle ciekawie. Przede wszystkim ciężko jest wskazać tu jednoznacznego faworyta. Obydwa zespoły na papierze są w stanie włączyć się do gry o play-offy. Akademia Rosy z rocznika 2000 dosyć krętą drogą dotarła jednak do rozgrywek RNBA co nas bardzo cieszy. Chicago Bols% to 7 drużyna poprzedniego sezonu, który był najlepszym w historii gier tej grupy zawodników. Co ważne, Bolsi nie przespali lata "kontraktując" kilku ciekawych graczy, którzy znacznie wzmacniają tę ciekawą drużynę. Zobaczymy jak będzie się prezentować z szybką grą Akademii.


Fogiel&Fogiel - Hydrostar

Na zakończenie kolejki ponownie na parkietach ekonomika zagości Fogiel &Fogiel, czyli ekipa, która zanotowała najwięcej startów w lidze. Piekarze wracają po rocznej przerwie. Powrót do ligi jest niełatwy, bowiem już na starcie czeka ich przeprawa z Hydrostarem. Co ciekawe obydwa zespoły zmierzyły się w 2 finałach z rzędu w sezonach 2013/14 i 2014/15. Teraz jednak Fogiel jest nieco inną drużyną. Liczymy na mocne zakończenie inauguracyjnej kolejki!
Comments