SEZON 2016/2017!‎ > ‎

Zapowiedź 3 kolejki rundy rewanżowej RNBA!

opublikowane: 9 lut 2017, 03:42 przez grygur93
Zapowiada nam się niezwykle emocjonująca kolejka w najbliższą niedzielę. W przeciwieństwie do poprzedniej XX edycji, na 5 kolejek przed końcem nic nie jest jeszcze przesądzone, szczególnie w dolnej części tabeli, gdzie praktycznie każda z ekip ma szansę wejść do najlepszej czwórki i tym samym do rozgrywek play-off.

(6)Akademia ROSA 00  (2-7)  -  (8)Bubble Barman TEAM  (1-8)

   O godzinie 16:00 zaczynamy pierwszy ciekawy pojedynek, który odpowie nam, kto ma jeszcze cień szansy na grę w najlepszej czwórce. Bubble Barman Team podchodzi do spotkania jako ostatnia ósma drużyna w tym sezonie, natomiast każdy z tą ekipą musi się liczyć. Szczególnie Akademia Rosy 00, która poniosła porażkę właśnie z Barmanami 64-72. W pojedynku dwóch najmłodszych wiekowo ekip, minimalnym faworytem jest jednak wyżej notowana ekipa trenera Łukasza Jakóbczaka, która w ostatnim czasie gra zdecydowanie lepiej, co widać było w ostatnim spotkaniu z wiceliderem, Kottransem. Zawodnicy z rocznika 2000 walczą bardzo dzielnie z każdym faworytem, a ewentualne zwycięstwo nad Barmanami dałoby im jeszcze większego "kopa" w pościgu o najlepszą czwórkę. W ekipie Barmanów jest zaś najlepszy w tej chwili strzelec ligi, Wojciech Skrzek. Nie ukrywajmy, wiele w tym meczu zależy więc właśnie od dyspozycji tego gracza.

(4)Wine Market & GREG-Fin (4-5)   -  (2)KS Kottrans Radom  (8-1)

   Starcia tych ekip w poprzednim sezonie były bardzo ciekawe i wyrównane zarówno w sezonie zasadniczym (1-1), jak i w play-off's gdzie górą byli jednak gracze Kottransu. Starcie 3 kolejki tego sezonu to już pewna dominacja KS Kottrans, który zwyciężył aż 71-44 aplikując rywalom 11 trójek na 49 procentowej skuteczności. Śmiało można stwierdzić, że był to jeden z najlepszych meczów w wykonaniu tej ekipy. W tym sezonie po 2 graczy z obydwu zespołów jest w czołówce strzelców ligi i co ciekawe wszyscy są na sąsiednich miejscach. 4 strzelca w lidze, Piotra Sobeckiego i 7 Łukasza Łubińskiego (obaj Wine Market & Greg-FIN) rozdzielają kolejno gracze Kottransu: 5 Dominik Wólczyński i 6 Bartosz Muszyński. Miejmy nadzieję, iż rewanżowe starcie przyniesie mimo wszystko więcej emocji w porównaniu z premierowym starciem, a wiele zalezy od dyspozycji wspomnianym wcześniej graczy.

(5)Fogiel & Fogiel  (3-6)  -  (7)Chicago Bols %  (2-7)

   Pojedynek obydwu zespołów zapowiada się bardzo ciekawie, bowiem prócz rywalizacji czysto boiskowej, mieliśmy okazję zobaczyć też ostre starcia między konkretnymi zawodnikami tych drużyn co kończyło się dyskwalifikacjami nawet po samym spotkaniu. Sytuacja ta miała zdecydowany wpływ na końcowy rezultat. Wtedy lepsza minimalnie okazała się ekipa Chicago Bols % 49-47. Według statystyk więcej do stracenia w najbliższym meczu ma ekipa Fogiel & Fogiel, ponieważ po pierwszej rundzie była już jedną nogą na czwartym miejscu premiowanym grą w Play-off's. Ewentualna porażka w tym spotkaniu spowoduje zaś spadek tej ekipy z piątego miejsca. Do gry o czwórkę z powodzeniem wróci za to ekipa Bols%.


(1)Hydrostar  (9-0)  -  (3)Rosa-Ataf TEAM  (7-2)

  Spotkanie ostatnie, to wielki znak zapytania. Oczywistym faworytem jest ekipa Hydrostaru, która nie ma sobie równych również w obecnym sezonie. Rosa-Ataf potrafiła jednak nie raz postawić się Mistrzom. Nie ma co ukrywać, Rosa-Ataf jest znacznie silniejsza w obecnym sezonie. Pierwsze spotkanie to wygrana Hydrostaru 69-59 , po ciekawym widowisku. Dużo w najblizszym starciu zalezy od tego w jakim składzie pokaże się drużyna Rosy, a także przede wszystkim od dyspozycji rzutowej zawodników tej ekipy. Jeśli trafią w "ten dzień", może to być niezwykle emocjonujące widowisko, które warto zobaczyć w hali ekonomika, bo ewentualna niespodzianka i zwycięstwo nad liderem rozgrywek, mogłoby "zaburzyć dotychczasową równowagę na szczycie tabeli".
Comments